samotniś_

 
قام بالانضمام: 2017-02-18
Nie taki samotny samotniś_.... Alfiąto :d... ❤. Niech dzisiaj bedzie lepsze niz wczoraj i gorsze niz jutro...
النقاط119أكثر
المستوى التالي: 
النقاط المتبقية: 81
آخر لعبة

Akceptowanie tego, kim jesteś to prawdziwe piękno, niezależne od okoliczności


Nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż akceptowanie tego, kim jesteś. Nie ma większej satysfakcji niż odkrywanie swojej wartości, mocnych stron i potrzeb. Tylko wtedy podejmujesz najlepsze decyzje, decyzje, które sprawią, że poczujesz się wolny i pełen tego szczególnego piękna, które czyni Cię wyjątkowym i prawdziwym. Dlaczego akceptowanie tego, kim jesteś jest tak ważne?

Mistrz Zen Thich Nhat Hanh przypomina nam w swoich książkach, że jesteś najpiękniejszy, gdy działasz w połączeniu z wewnętrzną jaźnią. W tym stanie nie szukasz akceptacji od innych. Zamiast tego wasze własne serce i istota dają Ci wewnętrzną moc.

Niemniej jednak, wielu z nas wciąż nie znalazło lub nie rozpoznało nas samych. To prawie jak dziwne zaklęcie. Doceniasz samego siebie, gdy inni Cię zauważają. Polegasz na innych, aby dali Ci pozytywne wzmocnienie swoimi słowami, gestami, komentarzami i uznaniem. Jeśli tak się nie stanie lub nie zdarza się to często, możesz czuć się niewidzialny. Twoje poczucie własnej wartości zaczyna się rozchodzić w szwach.

Byung-Chul Han

Z drugiej strony, koreański filozof Byung-Chul Han mówi nam, że „płoniemy” w piekle identyczności. W książce „The Expulsion of the Other: Society, Perception, and Communication Today” zaprasza czytelnika do refleksji nad tą ideą. Tracimy zdolność doceniania wyjątkowości każdej osoby, rzeczy, które odróżniają nas od innych. Byung-Chul Han wierzy, że powinniśmy bardziej troszczyć się o naszą tożsamość niż zaspokajać pragnienia innych ludzi.

„Wierząc w naszych sercach, że ​​to kim jesteśmy jest wystarczające, jest kluczem do bardziej satysfakcjonującego i zrównoważonego życia”.

Ellen Sue Stern

Akceptowanie tego, kim jesteś: sztuka prawdziwej atrakcyjności

Akceptowanie tego, kim jesteś wymaga czasu. Jednak gdy tam dotrzesz, wszystko się zmieni. Opuszczasz ograniczenia konwencjonalizmu, wraz ze wszystkimi ograniczeniami, które nakładasz na serce, umysł i ciało. Wszystkie Twoje obawy o to, aby inni ludzie Cię lubili i żyli zgodnie z ich oczekiwaniami znikają.

Kiedy osiągniesz szczyt osobistego rozwoju, w którym Abraham Maslow umieścił samorealizację, świat wygląda inaczej. Masz lepszą perspektywę i poczucie wewnętrznego spokoju. W oczach innych ludzi cechy te są tak samo atrakcyjne, jak są pożądane.

Jednak wracając do teorii Byung-Chul Hana, jest coś o czym powinieneś pamiętać. Czasami postrzegasz siebie jako osobę całkowicie rozwiniętą, ponieważ osiągnąłeś poziom rozwoju, który społeczeństwo dla Ciebie zdefiniowało. W pewnym momencie jednak zdasz sobie sprawę, że nie jesteś na szczycie góry, ale w głębokiej przepaści.

Kobieta siedząca na gałęzi

Nasze społeczeństwo konsumpcyjne, a nawet nasz system edukacyjny, kierują nas ku materialnemu sukcesowi. Ta ścieżka nie ma nic wspólnego z samorealizacją.

Jeśli naprawdę chcesz zaakceptować to, kim jesteś, musisz podbić inne terytoria. Mówimy o rzeczach takich jak wiedza o samym sobie, poczucie własnej wartości, miłość do samego siebie, asertywność, zdolność do osiągania celów i niezależność emocjonalna.

Trzy kroki do zaakceptowania tego, kim jesteś

Według badań Free University of Berlin przeprowadzonych przez Ulricha Ortha i Ruth Yasemin Erol, ludzie osiągają najwyższy poziom samooceny w starszym wieku. Mówiąc dokładniej, większość ludzi osiąga najwyższy poziom samooceny w wieku 60 lat. Dlaczego nie osiągamy go wcześniej? Dlaczego nie rozwijamy tego najważniejszego „mięśnia” rozwoju osobistego, kiedy jesteśmy młodzi?

Wynika to z wielu czynników. Jednak poza tym, co może Cię ograniczać i utrudniać akceptowanie tego kim jesteś, istnieje potrzeba zmiany. Jest to potrzeba bycia proaktywnym i pracy nad własnym poczuciem własnej wartości i samorealizacji. Oto trzy kroki, które mogą Ci pomóc.

Popraw swój styl atrybucyjny

Twój styl atrybucyjny to sposób, w jaki odnosisz się do swoich osiągnięć lub porażek. Kiedy coś osiągasz, czy to dlatego, że inni Ci pomogli? Czy może dlatego, że pracowałeś naprawdę ciężko? Ważne jest, aby przejąć kierownice własnego życia. Aby to zrobić, musisz rozpoznać swoją wartość i umiejętności.

Jedynym głosem, którego powinieneś słuchać jest ten w Tobie

Twój świat jest pełen tysięcy głosów. Te głosy to Twoja rodzina, Twoi nauczyciele, szefowie, współpracownicy, przyjaciele, partnerzy, media społecznościowe, a nawet polityczni i społeczni guru. Twój świat jest pełen ludzi, którzy udzielają Ci rad i mówią co robić.

Spacerująca osoba - akceptowanie tego, kim jesteś

Wśród całego tego hałasu jest jeden głos, który często milczy: Twój własny. Wykorzystaj trochę swojej energii, aby od czasu do czasu odrzucić cały hałas otoczenia. Słuchaj siebie, poświęć trochę uwagi i dostosuj się do własnych potrzeb.

Akceptowanie tego, kim jesteś – pozwól swoim pasjom kształtować Twoje życie

Jeśli akceptowanie tego kim jesteś jest priorytetem, podążaj za swoją pasją. Nie rozpraszaj się radami innych ludzi, nie słuchaj tego co według ich powinieneś zrobić. Skontaktuj się ze swoją tożsamością i pozwól, aby Twoje preferencje, tożsamość i istota kształtowały Twoje życie. Jeśli spróbujesz żyć swoim codziennym życiem zgodnie z tymi zasadami, będziesz z niego bardziej zadowolony. Nie tylko to, ale będziesz o wiele bliżej samorealizacji.

Ludzie, którzy są na tyle odważni, aby podążać własną ścieżką, nie dbając o to co inni myślą, wydają się bardziej atrakcyjni. To dlatego, że najpiękniejsi ludzie to ci, którzy porzucają konwencjonalizm, by być sobą w każdej chwili i okolicznościach.